top of page

hurriyet.com.tr 20.12.2011

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Altan Şahin, akut ağrının iyi tedavi edilmediği zaman kronik ağrıya dönüşebileceğini belirterek, “Özellikle 'santral sensitizasyon' denilen 'ağrı hafızası' oluşmaması için akut ağrıların kronikleşmeden tedavi edilmesi son derece önemlidir” dedi.

yenikutahya.com.tr 28.8.2015

İlk defa 4 hastaya uygulanan Epiduroskopi işlemine, DPÜKütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahisi Kliniği Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ümit Özkan ve Anesteziyoloji-Algoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Tayfun Aydın, Hacettepe Üniversitesi Algoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Altan Şahin ve Balıkesir Üniversitesi Algoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Köroğlu’da katıldı.

asistanhekim.org 28.11.2011

“AĞRI” AKUT DÖNEMDE İYİ TEDAVİ EDİLMEZDE “HAFIZA” OLUŞUR 

Akut ağrı iyi tedavi edilmezde kronik ağrıya dönüşür bu da hafıza oluşmasına yol açtığını kaydeden Hacettepe Üniversitesi Anestezi ve Reaminasyon Anabilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Altan Şahin, ülkemizde kullanılan ağrı kesicilerin pahalı olduğunu, ucuz ağrı kesicilerin getirilmediğini söyledi. 

hemensaglik.com

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Altan Şahin, akut ağrının iyi tedavi edilmediği zaman kronik ağrıya dönüşebileceğini belirterek, ''Özellikle 'santral sensitizasyon' denilen 'ağrı hafızası' oluşmaması için akut ağrıların kronikleşmeden tedavi edilmesi son derece önemlidir'' dedi.

eventturkiye.com

Nörobilim alanındaki son gelişmelerin ele alındığı ve Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen 8. EuroNeuro 2014 Harbiye Askeri Müze’de başladı.

10-12 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen EuroNeuro kongresinin yönetimini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reaminasyon Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ülkü Aypar ve öğretim üyesi Prof. Dr. Altan Şahin üstlendi. Porto’da düzenlenen 6. EuroNeuro Kongresi’nin kapanış oturumunda 2014 yılında düzenlenecek 8. kongrenin İstanbul’da yapılacağı açıklanmıştı. 

aksam.com.tr 3.6.2011

PROF. DR. ŞAHİN: ''DENKTAŞ, TEDAVİ OLMAYA ÇOK İSTEKLİ''-

Anestezi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Altan Şahin de, Denktaş'ın yavaş yavaş yoğun bakımdan çıkma aşamasına gelmek üzere olduğunu belirtti ve enfeksiyonlara duyarlılığı olabileceği için bir süre daha yoğun bakımda tutulacağını belirtti.

Hastane enfeksiyonu konusunda çok dikkatli davranıldığını anlatan Altan Şahin, sadece çok yakınlarının çok kısa süreliğine yanına alındığını ifade etti.

Denktaş'ın yaşı ve yandaş hastalıkları nedeniyle bir sıkıntı yaşanabileceğini, ancak bugüne kadar böyle bir şey yaşanmadığını dile getiren Şahin, Denktaş'ın tedavi olmaya çok istekli ve motive olduğunu vurguladı.

turkajansikibris.com 3.6.2011

ŞAHİN

Anestezi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Altan Şahin de,  Denktaş’ın yavaş yavaş yoğun bakımdan çıkma aşamasına gelmek üzere olduğunu belirtti ve enfeksiyonlara duyarlılığı olabileceği için bir süre daha yoğun bakımda tutulacağını belirtti.

Hastane enfeksiyonu konusunda çok dikkatli davranıldığını anlatan Altan Şahin, sadece çok yakınlarının çok  kısa süreliğine yanına alındığını ifade etti. Denktaş’ın yaşı ve yandaş hastalıkları nedeniyle bir sıkıntı yaşanabileceğini ancak bu güne kadar böyle bir şey yaşanmadığını dile getiren Şahin, Denktaş’ın tedavi olmaya çok istekli ve motive olduğunu vurguladı.

01/01/20

haberdarkibris.com 4.6.2011

cumhuriyet.com.tr 6.6.2011

 Anestezi ve Reanimasyon Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Altan Şahin de Denktaş'ın yoğun bakım tedavisi almadığını, kendisini enfeksiyondan korumak için yoğun bakım ortamında tutulduğunu dile getirdi.

pollemik.com

Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği Kongresinde Genel Sekreter Doç. Dr. Altan Şahin ameliyat için anestezi verilen kadınların en çok ölümden, erkeklerin ise bilinçdışı konuşmaktan, itiraftan korktuğunu söyledi. Siz anesteziden korkar mısınız?

saglikekibi.com 3.12.2009

Genel anestezi uygulaması yapılan bazı ameliyatlarda hastaların uyanık kalmasının mümkün olduğu ancak bununla “çok nadir” karşılaşıldığı bildirildi.

Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği Genel Sekreteri Doç. Dr. Altan Şahin, bu duruma daha çok genel anestezi ile yapılan sezaryen ameliyatları ve kalp ameliyatlarında rastlandığını söyledi.

 

sabah.com.tr 17.7.2005

Hacettepe Üniversitesi doktorları ders verdikleri ve birlikte ameliyata girdikleri öğrencileriyle aynı orkestrada sahne alıyor. Profesörden uzmana hatta stajyer doktora kadar her yaştan doktorun yer aldığı orkestra üyeleri bir yandan en riskli ameliyatları el birliğiyle yapıyor bir yandan da özel günlerde, yeni yıl partilerinde konserler veriyor. Prof. Dr. Mahmut Nedim Doral, Doç. Dr. Altan Şahin, Hüseyin Serdaroğulları ve Murat Tümer, Adalar Festivali çerçevesinde Büyükada Anadolu Kulübü'nde bir kez daha izleyici karşısına çıktı. Önce yaşlılarla söyleşi yapan doktorlar daha sonra da müzisyen kimlikleriyle profesyonellere taş çıkarttı. 

ntv.com.tr 3.12.2009

Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği Genel Sekreteri Doç. Dr. Altan Şahin, bu duruma daha çok genel anestezi ile yapılan sezaryen ameliyatları ve kalp ameliyatlarında rastlandığını söyledi.

Hekim Postası 12.11.2014

“Anestezi Çalışanları Mesleki Risk Değerlendirme” anketi anestezistlerin çalışma koşullarından kaynaklanan risk faktörlerinin başında anestezik gazlar, bulaşıcı hastalıklar, radyasyon, stres ve yoğun çalışma temposunun geldiğini ortaya çıkardı.  

Mavi Karanlık Forum 20.8.2014

Anestezik Farkındalık

Kimimizi daha az kimimizi daha çok, ama ameliyat olma fikri hepimizi ürkütür. Ameliyat olacak hastaların en büyük korkularından biri de anesteziden uyanamama ya da ameliyat sırasında uyanma. Hastalar uzun yıllar boyunca anesteziden uyanamama korkularını dile getirirken, şimdi bu korkunun yerini ameliyat sırasında uyanma ve olup bitenden haberdar olma endişesi aldı. 


 

Please reload

bottom of page